אימהות וחיפוש עבודה

יעל זהר

תקופת חיפוש העבודה רוויה באתגרים וכולנו יודעות שלנו האימהות מאתגרת אף יותר: מציאת מקום עבודה שמתאים לנו ברמה הלוגיסטית :מיקום, שעות ,שמתאים לנו מבחינת שכר וכן גם שיקולים אחרים באים לידי ביטוי:תרבות ארגונית שמתאימה לעולם הערכים, עניין, תשוקה ,התאמה מבחינת הכישורים ,תרומה שלנו שבאה לידי ביטוי, אופק להתקדם וכן הלאה.


השיקולים הם רבים ולכן תקופה זו יכולה להיות מבלבלת.


איך אנחנו מתמקדות ומה צריך לקחת בחשבון בתקופת חיפוש העבודה:


מזעור סיכונים- ישנו הבדל משמעותי בחיפוש עבודה שאת כבר בתוך מעגל העבודה לבין חיפוש עבודה כאשר את מחוצה לו כי אז מקור הכנסה אחד במשפחה נעלם , הלחץ מתגבר והחלטות בעת לחץ לא תמיד משקפות את הרצונות האמתיים שלנו ולכן הצעתי לנסות לחפש מקום אחר בזמן שאת עובדת.

מיקוד: בחירת 2-3 קריטריונים עליהם את לא מוכנה להתפשר ועוד 2-3 קריטריונים שהם על גבול האפור- המיקוד הזה יסייע לך בעת דילמות בהמשך.

התאמת קורות חיים: ישנה נטייה לשגר קורות חיים בקדחתנות בתקווה שאולי משהו ייפגע.

ברור שככול שנשלח קורות חיים הסיכוי שיחזרו אלינו יותר גבוה, לצד זה עדיף שהקצב שליחת קורות החיים יהיה יותר איטי ותהייה התאמה בין הקורות חיים למשרה ששולחים ומכתב מקדים שמדגיש את הסיבה לזמן אתכן לראיון.


לדוגמא : אם את מחפשת עבודה ומעניין אותך גם לנהל הדרכה וגם לנהל שירות,שליחת אותו פורמט לשתי המשרות תפגע במטרה ובסיכוי לזימון לראיון.


בתפקיד של ניהול הדרכה אני ירצה להדגיש את המיומנויות הדרכה, הנחייה ואחשוב למשל על התנדבויות שמבטאות ניסיון זה.


4. סטטוס משפחתי בקורות החיים – מיותר לחלוטין, לא כי אנחנו צריכות להתבייש אלא כי לצערי עדין אין בכול הארגונים סובלנות להעסיק אימהות ולכן עדיף לשתף בשלבים מתקדמים יותר.


5. חיפוש עבודה בצורה יצירתית- ניצול פלטפורמות חברתיות דוגמת פייסבוק ולינקדאין, עדכון מעגל החברים, בכלל רתימת הסביבה לטובת העניין.


ממליצה בחום רגע לפני חיפוש עבודה לעשות סגירת מעגל מהמקום הקודם ולבוא לתקופה הזאת אופטימיות כאשר אתן מחוברות לעוצמות שלכן, לכישורים ולתרומה שברצונכן לתת.

#אימוןאישי #אימהותוקריירה #אימהותוחיפושעבודה #אימוןקריירהלאימהות

פוסטים נבחרים
פוסטים קודמים
ענן התגיות
No tags yet.