הכנה לקראת ראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה

קיבלתם זימון לראיון עבודה לתפקיד שאתם מעוניינים והחששות מתחילים להציף ובאמת שאני חייבת לנצל את ההזדמנות ולומר שמעטים האנשים שיצא לי במהלך השנים להכיר שמגיעים לרגע ולא מתרגשים מהמעמד.


אז הנה כמה המלצות:


1. הכירו את החברה ואת המראיין:


הטיפ הראשון נוגע ליום לפני הראיון – בעת תיאום הראיון יאמרו לכם מי יראיין אתכם.בדקו רקע מקצועי ואישי אודות המראיין- כנסו לפייסבוק שלו ולינקדאין.


ידע זה יסייע לכן להבין מי עומד מולכם ותוכלו להביע בקיאות אודות ניסיונו המקצועי במעמד הראיון ,כמו כן קיראו אודות החברה ,מי עומד מאחוריה, תחומי העיסוק .


הבקיאות שתגלו תשקף למראיינים את הרצינות וההשקעה שלכם.


2. גלו עניין:


ישנה נטייה לחשוב שראיון עבודה הוא חד צדדי ,כלומר המועמדים אמורים להיות אילו שמספקים את התשובות ,אך ישנה חשיבות די ניכרת גם לבירור הפרטים מצד המועמדים אודות התפקיד על ידי שאילת שאלות.


אז מה כדאי לשאול: שאלות על המבנה הארגוני כלומר, מי יהיה המנהל, פרטים על חברי הצוות , כדי להבין את האינטראקציות הצפויות, שאלות על ציפיות התפקיד,שאלות על אופי העבודה: המשימות, סדר היום וכן הלאה, בכלל אני מאוד ממליצה לבדוק את הסביבה הארגונית ולחוש אותה- אווירה, תנאי עבודה פיזיים וכיוצא בזה.


רק פרט חשוב: אל תקטעו את המראיין, תנו לו להוביל את הראיון והמתינו לשלב שאילת השאלות.


3.ייצוגיות:


ייצוגיות מתחילה בלבוש הולם והכוונה היא : לבגדים שהם לא יותר מידי מושכים צומת לב,צבעים רגועים, לא יותר מידי קצר ,כמו כן נסו להתאים את הלבוש לאופי התפקיד כי גם לבוש מעונב יכול לפעמים לא להתאים.


שימו לב לשפה :השתמשו כמה שפחות בסלנג, הקפידו על לחיצת יד של המראיין עם כניסתכם לחדר ותמיד תמיד תיפרדו יפה כלומר גם אם אתם מרגישים שהראיון היה ממש לא טוב ולא הותרתם רושם חיובי עדין תודו על ההזדמנות וסיימו את הראיון בטוב, אף פעם אתם לא יכולים לדעת באיזה מעגל עסקי /חברתי ייצא לכם להיפגש עם המראיין.


4. הכנת מסר:


טיפ נוסף שגם קשור ליום לפני :הכנת מסר, הקדישו זמן לכתיבת הדברים שחשובים לכם להעביר במהלך הראיון: יכולות, ידע, ניסיון, עוצמות בעצם כול הסיבות לקחת אתכם לתפקיד כולל הערך המוסף שלכם לחברה.


5. תרגול:


בתהליכי אימון קריירה לרוב מתאמנים מבקשים להתכונן לראיון עבודה והדרך שבה אנו מתרגלים היא על ידי סימולציות. לתרגול יש תרומה משום שבמעמד הראיון אין הפתעות ותמיד ההכנה מורידה את סף הלחץ לקראת הראיון.


אפשר לתרגל עם חברים ולבקש פידבק מלמד : נקודות שימור ונקודות שיפור.


בהצלחה

#מראיין #יעלזהר #הכנהלראיוןעבודה #ראיוןעבודה #חיפושעבודה

פוסטים נבחרים
פוסטים קודמים
ענן התגיות
No tags yet.