האומץ להיות בלתי מושלמת

כמה פעמים יצא לכם לשמוע אותנו הנשים מתרברבות ביכולת המופלאה שלנו לעשות כמה דברים במקביל, הדימוי של "האמא הלהטוטנית".


אני זוכרת שפעם סיפרה לי מישהי שהיא החזיקה תינוק ביד הכינה חביתה ותוך כדי סיפרה סיפור לבן שלה.

מרשים נכון? רק חסר שתוך כדי הייתה עונה למייל לבוס שלה והייתה מוכתרת כאם ועובדת השנה.

אמנם נשמע כאילו יש לנו פה עסק עם בחורה מוכשרת אך ברור שלהתנהלות כזאת לאורך זמן יש מחיר, כי כמו כל תחום בחיים השאיפה תמיד תהייה לאיזון לשם שמירה על בריאות, הזוגיות ובעיקר על שפיות דעתנו.


אז קבלו שלושה כלים שיסייעו לחתור לאיזון בין קריירה לחיים אישים:


1. רתימה - מניסיון עם מתאמנות, יש הרבה משימות שהן לוקחות על עצמן אף על פי שהקרובים יכולים לסייע אך הן לא מבקשות כי הן חושבות שמדובר בטרחה או שהם לא יוכלו, ירצו.

בחלק ניכר מהמקרים אחרי בקשה הן מופתעות מהנכונות לסייע להן.

2. מיקוד בחשוב - בתחילת שבוע הגדרנה את הדברים שחשוב לכן לקדם באותו שבוע גם בפן האישי וגם בפן העסקי וודאו שהיומן שלכן מכיל משימות הקשורות לכך.

שווה לעשות את אותו מיקוד כול בוקר.

שימו לב שאכן מדובר בדברים חשובים ולא דחופים ,ישנה נטייה לערבב.


לעיתים בכדי לומר "כן" לקדמויות החשובות כלומר למשימות של: שימור יחסים, פיתוח אסטרטגיה, כול המשימות למעשה שקשורות לטווח הארוך, אנחנו צריכות לומר "לא" למשימות שנדמה כי דחופות.

3. קבלת החלטות מתוך חשיבה לטווח הארוך - ישנה נטייה לחשוב שעוד מעט התקופה העמוסה תעבור, השחיקה, העומס ואז יהייה לנו זמן להשקיע בעצמנו ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. אני שומעת אמירות כגון : "אני ובעלי מאוד רוצים לצאת לדייט פשוט לא יוצא כי אנחנו מחכים שהם קצת יגדלו ואז ..״ .

שימור הזוגיות , דאגה לבריאות ודאגה לרווחה שלכן היא הכרחית עכשיו ותמיד.

בכדי להגיע לאיזון צריך לעבור דרך שבמהלכה בכל שביל ובעיקר בכל צומת כדאי שנשאל את עצמנו מה חשוב לנו , האם אנחנו נוהגות על פי מה שחשוב לנו , האם איזון הוא מנת חלקנו ועד כמה אנחנו באמת בוחרות שם בזירה.

האומץ להיות בלתי מושלמת בהקשר לאיזון – הוא המקום לעצור ולשאול איפה אנחנו יכולות לרתום את הסביבה ובאילו מקומות אנחנו יכולות לגייס אומץ שלא הכול יהייה בדיוק מושלם אלא שלם.

#אימהותוקריירה #איזוןביןהורותלקריירה #איזוןביןקריירהלחייםאיישים

פוסטים נבחרים
פוסטים קודמים
ענן התגיות
No tags yet.