עצמאים אחרי החגים


בשנים האחרונות אני מאמנת ויועצת עסקית לעסקים קטנים ובינוניים, אני רואה את ההתמודדות שלהם עם האתגרים הכרוכים בניהול עסק עצמאי - ניווט בסביבה תחרותית, תזרים מזומנים, העדר תמיכה והגנה סוציאלית, שילוב העסק עם הורות , אתגר השיווק וכן הלאה.

אנחנו כעת אחרי חופשת קיץ גדולה כשלאחרה חופשת החגים, מי שהספיק לשכוח, בחודש ספטמבר היו לנו 9 ימי עבודה בלבד ודווקא בתקופה הנוכחית שאמורה לאפשר לנו העצמאיים להרים את הראש , שוב הציבור שקוע ובצדק בהתמודדות הישרדותית עם המצב הביטחוני.

העסקים שהכי נפגעים, אותם עסקים שהשירותים שלהם נחשבים "לקצפת", פנאי, ייעוץ. וכן הלאה.

מי שזוכר את פירמידת הצרכים של מאסלו: הצרכים הכי בסיסים הם הצרכים הפיזיולוגים ואחריהם תחושת הביטחון החמקמקה ואם אין לנו תחושת ביטחון, אנחנו לא הכי פנויים לחשוב על הגשמה ועל הכנסת דברים חדשים לחיינו.

אני ברשותכם יוצאת מנקודת הנחה שנחמת רבים אמנם קצת נעימה אך היא גם מתעתעת כי היא עלולה להשאיר אותנו בתסכול ולהסיט אותנו מהאחריות שלנו לקדם את עצמנו.

אז מה עושים?

כמה מילים על מצב מנטלי - כאשר אנחנו לא מעודדים, חדוות העשייה יורדת ולכן מציעה לחשוב על מה יכול לרומם את מצב הרוח, בשפה האימונית אנחנו קוראים לזה "מטענים" , רשימה של דברים שמאפשרים לכם לנשום קצת יותר, לחייך יותר.

חשיבה מחוץ לקופסא- ההמלצה שלי לכול עסק ולא משנה באיזה סדר גודל, לעבוד עם תכנית שיווקית ואני דבקה בהמלצתי, אך אם אתם עובדים עם תכנית שיווקית ועדין מרגישים שזה לא מניב את התוצאות הרצויות, זה בסדר להניח תכנית בצד ולחשוב על צעד אחר, שונה ממה שעשיתם עד כה כדי לנוע איך איינשטיין הגדיר אי שפיות : " לעשות את אותו הדבר ולצפות לתוצאה שונה".

ביחד זה עוצמה -מתקשר מאוד לנקודה הקודמת, לפעמים כדי לייצר דברים חדשים, אנחנו זקוקים לפרספקטיבה נוספת, חיצונית, זה יכול להיות מייעוץ או אימון עסקי וזה גם יכול להיווצר מתוך שיתוף פעולה עם קולגה. דרך נוספת שבאמצעותה תוכלו לקבל רעיונות חדשים היא באמצעות כלי שאני מאוד מאמינה בו : נטוורקינג.

ניהול סיכונים - הדרך לניהול סיכונים בעסקים קטנים ובינונים היא בעיני מצריכה כמה צעדים:

תכנון לטווח ארוך לצד גמישות, בכל זאת אנחנו נעים בסביבה תחרותית שדורשת מאתנו להמציא את עצמנו ולהיות חדשנים.

חשיבה על הכנסה חלקית יחסית קבועה, כלומר ריטיינרים , בנק שעות.

ניהול לפי תקציב ששומר עלינו לא לחרוג בהוצאות ואחרון חביב, גורם מבדל: מה מייחד אתכם מהמתחרים.

ואקנח בנימה אופטימית - אם יש לכם תשוקה למה שאתם עושים, תחושת שליחות ואמונה שזה מה שאתם באמת צריכים לעשות, הכול פתוח בפינכם.

#עצמאותוניהולסיכונים #עצמאותעסקית #עסקיםקטנים #תחרותעסקית #בידול

פוסטים נבחרים
פוסטים קודמים
ענן התגיות
No tags yet.